Program dostosowany do  lotu Wizzair z Katowic. W przypadku zorganizowanych grup możliwość przylotu również z innych lotnisk.

/ wycieczka objazdowa - południe wyspy, półwysep Snæfellsnes oraz Reykjanes/

To jeszcze kilka zdjęć z naszych wcześniejszych pobytów na Islandii :) 

Noclegi:

Z racji tego, że jest to wycieczka objazdowa to noclegi będą w różnych miejscach. Nocować będziemy głównie w islandzkich domkach, ale może zdarzyć się również hotel. Pokoje zazwyczaj są dwuosobowe ze wspólną łazienką. Ostateczny nocleg zostanie potwierdzony po zebraniu się grupy na dany termin.

 

Wyżywienie:

We własnym zakresie. Domki, w których będziemy nocować wyposażone są w zaplecze pozwalające przygotować posiłki samemu (śniadanie/obiad/kolacja). W miejscowościach, które będziemy odwiedzać można również skorzystać z oferty lokalnych restauracji. Suchy prowiant (przekąski) można zabrać z Polski albo skorzystać z miejscowych sklepów (będziemy się w nich zatrzymywać).

Kto  może uczestniczyć w naszych wycieczkach:
1. Nasze wycieczki mają formę rekreacji, jednak ze względu aktywny charakter wycieczki (trekingi, spacery) wymagamy od Uczestników minimalnej kondycji i pełnej sprawności ruchowej.
2. W wycieczkach organizowanych przez Arktis Adventure mogą brać osoby, które w dniu rozpoczęcia imprezy turystycznej ukończyły 15 lat. Osoby do 18-ego roku - w trakcie trwania wycieczki - muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

Ilość osób w grupie:
Maksymalnie 8. Nastawiamy się na małe i kameralne grupy, które będą relatywnie mobilne, zwłaszcza w terenie. Z doświadczenia wiemy, że jest to również optymalna liczba osób, jeśli chodzi o zgranie i integracje. Na wycieczkę można zapisać się indywidualnie lub większą grupą znajomych.

Cena zawiera:
- transfer z/na lotnisko;
- wycieczki wymienione w programie;
- bilet wstępu do krateru Kerið;
- wycieczka na lodowiec z licencjonowanym przewodnikiem;
- noclegi w islandzkich domkach/hotelach;
- ubezpieczenie: KL 40000EUR, NNW 15000zł, OC 30000EUR oraz bagaż (2000zł);

- zdjęcia;
- opiekę przewodnika;
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy;
- wynajęcie samochodu, opłaty drogowe, parkingi;

Cena nie zawiera:
- biletu lotniczego (Wizzair, Katowice - Keflavik);
- wyżywienia;
- wstępu (dla chętnych) do Blue Lagoon (14490 ISK - ok. 440zł/os);
- wstępu (dla chętnych) do Secret Lagoon (baseny termalne, 3300ISK - ok. 100zł);
- wstępu (dla chętnych) do 
Vatnshellir (jaskinia lawowa, 4500ISK - ok. 150zł);

Rabat (5%) 
- dla osób, które uczestniczyły w naszych innych wyprawach.

* Postaramy się pokazać wszystkie zaplanowane atrakacje (a nawet więcej). Niemniej, ze względów logistycznych, warunków pogodowych i możliwości grupy, zastrzegamy sobie prawo do pominięcia lub skrócenia któregoś punktu z programu.

Terminy i Cena:

2024 
• 
• 
• 

ISLANDIA - lodowce i wulkany

Co dla Was przygotowaliśmy ?
 

♦ Codzienne wycieczki krajobrazowe – wulkaniczna sceneria Islandii zapiera dech w piersi, a my pokażemy Wam wszystkie najładniejsze miejsca tej niezwykłej wyspy. W planie: południowe wybrzeże, półwyspy: Snæfellsnes oraz Reykjanes.
Złoty Krąg - to tutaj zobaczycie słynne gejzery Geysir i Strokkur, Park Narodowy Thingvellir, oraz wodospad Gullfoss.
♦ Jeśli w trakcie wyjazdu będzie aktywny i dostępny wulkan, to wybierzemy się oglądać jego erupcję. Alterantywnie zabierzemy Was w miejsca niedawno aktywnych wulkanów takich jak Fagradalsfjall, Sundhjuka czy Litli-Hurti.
♦ Zrobimy trekinig (w rakach) po lodowcu z doświadczonym i licencjonowanym przewodnikiem.
♦ Skorzystamy z największych dobrodziejstw Islandii, jakimi są gorące źródła. Odwiedzimy najstarsze baseny termalne na Islandii (Secret Lagoon) oraz wybierzemy się również do "parującej doliny" Reykjadalur, gdzie w górskiej rzece będziecie mogli zażyć relakusjącej kąpieli.
♦ Zobaczymy jak Europa "odrywa się" od Ameryki. Przez Islandię przebiega ryft śródatlantycki - to idealne miejsce, żeby obserwować granicę pomiędzy płytami kontynentalnymi: północnoamerykańską i euroazjatycką. Mało tego, będziecie mogli stanąć, na jedynym na świecie moście, łączącym bezpośrednio Amerykę z Europą.
♦ Odwiedzimy półwysep Snæfellsnes - najbardziej różnorodny pod względem przyrodniczym i krajobrazowym fragment Islandii.
♦ Zobaczymy niezwykłe plaże: Reynisfara (czarna plaża), Ytri Tunga (tutaj lubią się wylegiwać foki) oraz Diamond Beach. Na tej ostatniej poszukamy islandzkich diamentów.
♦ Zatrzymamy się nad malowniczym jeziorem we wnętrzu krateru Kerið.
♦ Zrobimuy trekingi po okolicznych górach, a także do wulkanów i wodospadów. Do niektórych atrakcji to jedyna możliwość dostania sie (np. wodospad Glymur). O konkretnych trasach zadecydujemy na miejscu i dostosujemy je do możliwości grupy oraz pogody.
♦ Poszukamy niezwykłe formacje skalne – np. Hjorleifshofdi (jaskinia Yody).
♦ Odwiedzimy malowniczy kanion Fjaðrárgljúfur.
♦ Pokażemy Wam najładniejsze wodospady Islandii: Kirkjufellsfoss, Dynjandi, Bjarnarfoss, Haifoss, Svartifoss, Skogafoss oraz wspomniany wcześniej, Glymur.
♦ Odwiedzimy park narodowy Vatnajökull, gdzie będziecie mogli zobaczyć największy lodowiec Islandii (7800km²). Chętni będą mogli popłynąć łodzią po lagunie lodowcowej. 
♦ Dotrzemy do islandzkich wiosek rybackich, gdzie będzie mogli zobaczyć jak żyją tubylcy.
♦ Pokażemy Wam jak ludzie żyli dawniej na wyspie - odwiedzimy jeden z najlepiej zachowanych skansenów Skógar.
♦ Zejdziemy pod ziemię do jaskini lawowej Vatnshellir.
♦ Skosztujemy lokalnej kuchni – gulasz z jagnięciny, suszona ryba czy zupa z langusty to pozycje niemal obowiązkowe. Koneserzy mogą spróbować sfermentowanego rekina, baraniej głowy lub rozkładającej się płaszczki.
"Arktis Safari", czyli wypatrywanie subarktycznej flory i fauny - renifery, foki, morsy, delfiny, orły, ostrygojady, a także maskonury. Te ostatnie są niewątpliwie największą wizytówką Islandii, a my spróbujemy je dla Was znaleźć.
♦ Opowiemy Wam mnóstwo ciekawostek na temat Islandii oraz życia na Północy.
♦ Odwiedzimy Reykjavik, najbardziej na północ wysuniętą stolicę na świecie.

Gdzie? 
Islandia - kraj wyspiarski położony na północnym Atlantyku na Grzbiecie Śródatlantyckim. Mówi się, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi - z resztą nie bez przyczyny. Ze względu na swoje położenie, na granicy płyt kontynentalnych - amerykańskiej i euroazjatyckiej - kraj ten jest niezwykłym obszarem kontrastów geologicznych, przyrodniczych, klimatycznych oraz kulturowych.

Dla kogo ?

Wycieczka dedykowana jest dla osób, które w sposób aktywny chcą doświadczyć piękna islandzkiej natury. Będzie dużo zwiedzania i trekingów (intensywny program - patrz poniżej). Co prawda do większości atrakcji dotrzemy samochodem, ale trzeba się liczyć, że do niektórych trzeba podejść kilka kilometrów (np. wulkan Litli-Hrutur, wodospad Glymur). Z tego też powodu wymagamy od Uczestników przynajmniej minimalnej kondycji fizycznej (trasy technicznie łatwe).

Jak długo trwa wyprawa na Islandię ?

Wyprawa trwa 8 dni. Wycieczka rozpoczyna i kończy się na lotnisku w Keflaviku (KEF).

Zainteresowały Cię nasze wyprawy?
Zapisz się do naszego newsleterra.
Zapisz
Zapisz
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!