Styczeń 2024
• 31.12-4.01 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 7-11.01 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 14-18.01 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 21-25.01 (ndz-czw) - brak miejsc
• 28.01 - 01.02 (ndz-czw) - brak miejsc

Luty 2024
• 4-8.02 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 11-15.02 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 18-22.02 (ndz-czw) - 5700zł/os


Marzec 2024
• 4-8.03 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 11-15.03 (ndz-czw) - 5700zł/os

 

Terminy i Cena:

Październik 2023
• 15-19.10 (ndz-czw) - brak miejsc
• 22-26.10 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 29.10-02.11 (ndz-czw) - 5700zł/os

Listopad 2023
• 5-9.11 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 12-16.11 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 19-23.11 (ndz-czw) - 5700zł/os
• 26-30.11 (ndz-czw) - 5700zł/os

Cena zawiera:
- transfer z/na lotnisko;
- wieczorne polowania na zorze polarne;
- wycieczki dzienne (3x);
- wyżywienie (4x śniadania, 4x obiadokolacje, napoje);
- noclegi w klimatycznym norweskim domku;
- ubezpieczenie: 
​​​​ KL 40000EUR, NNW 15000zł, OC 30000EUR oraz bagaz (2000zł);

- zdjęcia;
- wypożyczenie rakiet śnieżnych;
- opiekę przewodnika;
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy;
- opłaty drogowe, ewentualne przeprawy promowe

Cena nie zawiera:
- biletu lotniczego* (pomożemy znaleźć najlepsze połączenia); 

- biletu na kolejkę na punkt widokowy Fjellheisen (345nok, wjazd dla chętnych);

* więcej o połączeniach do Tromsø piszemy w dziale Q&A

Opis wycieczek:

 

Polowanie na zorze - To na zorze trzeba polować? Okazuje się, że tak i często bywa to dużym zaskoczenie dla osób, które przyjeżdżają do Arktyki, żeby oglądać to niesamowite zjawisko. Największa trudność w polowaniu na zorze polega na znalezieniu się w odpowiednim czasie i miejscu. Oznacza to, że w momencie pojawienia się zorzy musimy mieć (przynajmniej częściowo) bezchmurne niebo nad sobą. Niestety, nad Tromsø i jego najbliższych okolicach nie zawsze są takie warunki. Wtedy wyjeżdżamy, tam gdzie szanse na czyste niebo będą dużo większe. Często są to tereny odległe nawet o 150km od Tromsø.  Jeśli warunki na to pozwalają to rozpalamy ognisko. Na wycieczce dowiecie się również bardzo dużo o samej zorzy - o tym jak powstaje, jak to się dzieje, że ją widzimy, a także przedstawimy ciekawostki i mity na jej temat. Zrobimy ładne zdjęcia z zorzą, a fotografom z własnymi aparatami pomożemy z ustawieniami. 

 

ArktisFjord - wycieczka krajobrazowa po najciekawszych miejscach w okolicy Tromsø (ok. 5h). To jedna z naszych ulubionych pozycji wycieczkowych i arktycznych rekomendacji z cyklu „must see". Piękne góry, koralowe plaże, turkusowa woda w fiordach, malownicze wioski rybackie czy choćby licznie występujące na trasie renifery, to tylko część atrakcji. Podczas tej wycieczki, nie tylko zabierzemy Was nad najładniejsze norweskie fiordy, ale pokażemy jak żyją tubylcy i opowiemy liczne ciekawostki na temat regionu. Jeśli pogoda nam dopisze, to wejdziemy na jakąś łatwą górkę (zimą na rakietach śnieżnych), skąd spojrzymy na arktyczne fiordy z góry. Gwarantujemy, że widoki będą zapierać dech w piersi.

 

Arktis Safari - Arktyczne zwierzęta są nieodłącznym elementem naszych wycieczek. Bardzo często spotykamy renifery, łosie, orły, foki, liczne ptaki... a przy większym szczęściu można wypatrzyć również orki albo delfiny arktyczne. Czasami jest tak, że zwierzęta wychodzą nam bezpośrednio na spotkanie, a czasami trzeba ich poszukać. W tym drugim przypadku wykorzystamy nasze doświadczenie i pomożemy je Wam pokazać w swoim naturalnym środowisku. Zawsze mamy ze sobą lornetkę, żeby móc jeszcze lepiej podglądać lokalną faunę.

 

Treking na rakietach śnieżnych -  Wycieczka z użyciem rakiet śnieżnych to jedna z najwygodnieszych form przemieszczania się w głebokim śniegu. Rakiety śnieżne były już używane ponad... 10000 lat temu. Wycieczka w rakietach śnieżnych to ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, dla kogoś, kto nigdy nie miał okazji w nich chodzić - dobra zabawa gwarantowana.
 

Zwiedzanie Tromsø - Podczas wycieczki będziecie mogli dowiedzieć się mnóstwo ciekawych informacji na temat miasta oraz samej Norwegii. Przespacerujemy się przez deptak w centrum miasta (Storgata), gdzie każdego roku w lutym ścigają się... renifery. Nie omieszkamy też zahaczyć o najstarszy knajpkę w Tromsø, która serwuje słynne hod-dogi z... renifera. W trakcie wycieczki wjedziemy również koleją gondolową na punkt widokowy Fjellheisen, skąd roztacza się piękna panorama na miasto Tromsø oraz okoliczne góry i fiordy.  Opcjonalnie możemy zajrzeć do muzeum Polaria, gdzie oprócz eksponatów muzealnych, można zobaczyć wielkie akwaria z całą morską fauną, jaka zamieszkuje arktyczne fiordy. Niewątpliwą atrakcją tego muzeum są foki. Muzeum szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi.

• 
Lyngen Alps – piękne pasmo, strzeliście wznoszących się nad fiordami, gór z licznymi lodowcami. Przy korzystnych warunkach pogodowych

zabierzemy Was nad jeden z nich. Alternatywnie możemy zrobić łatwy treking do "cmentarzyska statków", czyli miejsca, gdzie leżą wraki statków, które rozbiły się o nadmorskie klify. To wyjątkowe miejsce również z innych powodów. Bardzo często widujemy tutaj orki i morświny.

Wyżywienie: 4x śniadania, 4x obiadokolacja. Kuchnia europejska.
 

Noclegi: Na nocleg zapraszamy Was do przestronnego domu, urządzonego w norweskim stylu (Tromsø). Do dyspozycji oddajemy Wam 4 sypialnie (1 sypialnia na dwie osoby), 2 łazienki, kuchnię i przestronny salon. Dom jest wyposażony we wszystko, co jest niezbędne do krótkiego pobytu. Oczywiście zapewniamy świeżą pościel i czyste ręczniki. 


Miejsce: Tromsø, okoliczne wyspy (Senja, Kvaløya, Ringvasøya, Sommarøya, Vengsøya), ale również kontynentalna część Norwegii (wycieczki w Lyngen Alps). W przypadku dużego zachmurzenia w okolicach Tromsø możliwe również wyjazdy na zorzę do sąsiedniej Finlandii.

 

Sesja zdjęciowa: Zdjęcia są bardzo fajną pamiątką - coś o tym wiemy i sami chętne wracamy do naszych galerii z różnych podróży. Chcemy, abyście również mieli taką pamiątkę z Arktycznej Przygody, dlatego Wasz pobyt utrwalamy na zdjęciach. Pamiątkowe zdjęcia wyślemy drogą mailowa po zakończeniu pobytu. Oczywiście zabierzcie też swoje aparaty, pomożemy z ustawieniami i pokażemy jak zrobić zdjęcia zorzy.
 

Ilość osób w grupie:
Maksymalnie 8. Nastawiamy się na małe i kameralne grupy, które będą relatywnie mobilne, zwłaszcza w terenie. Z doświadczenia wiemy, że jest to również optymalna liczba osób, jeśli chodzi o zgranie i integracje. Na wycieczkę można zapisać się indywidualnie lub większą grupą znajomych.

Kto  może uczestniczyć w naszych wycieczkach:
1.
Nasze wycieczki mają formę rekreacji, jednak ze względu aktywny charakter wycieczek, zwłaszcza tych w terenie (rakiety śnieżne, trekingi, polowanie na zorze) wymagamy od Uczestników minimalnej kondycji i pełnej sprawności ruchowej.
2. W wycieczkach organizowanych przez Arktis Adventure mogą brać osoby, które w dniu rozpoczęcia imprezy turystycznej ukończyły 15 lat. Osoby do 18-ego roku - w trakcie trwania wycieczki - muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
3. Dla grup z dziećmi możemy zarezerować osobny termin. Program wycieczki będzie ustalony indywidualnie.

Co dla Was przygotowaliśmy?

- wieczorne "polowania" na zorze polarne,
- 2 wycieczki krajobrazowe "Arktis Fjord" nad najładniejszymi fiordami w okolicy,
- zwiedzanie Tromsø,
- "Arktis Safari", czyli wypatrywanie arktycznej fauny - łosie, renifery, orły, orki, foki,
- trekingi w pięknej scenerii gór i fiordów (poziom dostosowany do możliwości grupy),
- rakiety śnieżne (dotyczy terminów ze śniegiem),
- poczęstunek z norweskich przysmaków,
- wjazd kolejką gondolową na punkt widokowy nad Tromso (Fjellheisen)
- możliwość skorzystania z psich zaprzęgów, zorganizowania wycieczki do wioski Samów lub na wieloryby


* Szczegółowy opis wycieczek poniżej.
** w przypadku bardzo złej pogody (śnieżyce, oblodzenia, sztormowa pogoda) zastrzegamy sobie prawo zmiany, odwołania lub skrócenia danej wycieczki.


Jaki jest orientacyjny plan dnia ?
- ok. 9.00 śniadanie;
- ok. 10.00 wycieczka dzienna (czas trwania ok. 5h);
- ok. 16.00 obiadokolacja (po powrocie z wycieczki dziennej);
- ok. 18.00 wyjazd na zorze (+/1h w zależności od miejsca docelowego);
- nocny powrót z zorzy;

Przedstawiony plan dotyczy dni 2-4. Pierwszy dzień to zakwaterowanie, powitalna obiado-kolacja oraz wieczorne polowanie na zorze. W przypadku przylotu całej grupy przed południem zabierzemy Was na krótką wycieczkę ;)  

ARKTYKA / NORWEGIA / TROMSØ
W pogoni za zorzą

Dla kogo ?

Wycieczka dedykowana dla osób, które chcą doświadczyć Arktyki i zobaczyć jak wygląda życie na dalekiej, norweskiej Północy. Nie tylko zapolujmy na zorzę polarną, zobaczymy najpiękniejsze norweskie fiordy czy wytropimy renifery oraz łosie, ale także odwiedzimy rybackie wioski "na końcu świata" i zobaczymy jak tubylcy zaaklimatyzowali się do ciężkich, subarktycznych warunków. Opowiemy Wam miejscowe legendy i mnóstwo ciekawostek związanych z Arktyką i Norwegią. Wyjaśnimy jak powstaje zorza polarna i dlaczego w Tromsø są one najpiękniejsze. Oferta, którą dla Was przygotowaliśmy jest kompleksowa - zapewniamy atrakcyjny program, wyżywienie oraz nocleg w klimatycznym norweskim domku. Zapraszamy Was do Tromsø, 350km za kołem podbiegunowym gdzie otwieramy dla Was wrota do Arktyki.

Jak długo trwa wyprawa do Arktyki?

Wyprawa trwa 5 dni. To optymalny czas, żeby zachłysnąć się pięknem Arktyki, przeżyć niecodzienną przygodę i oczywiście upolować niesamowite zorze polarne.

Zainteresowały Cię nasze wyprawy?
Zapisz się do naszego newsleterra.
Zapisz
Zapisz
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!