Styczeń 2025
• 7-11.01 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 14-18.01 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 21-25.01 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 28.01-01.02 (wt-sob) - 6300zł/os.

Luty 2025
• 4-8.02 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 11-15.02 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 18-22.02 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 25.02-01.03 (wt-sob) - 6300zł/os.

Marzec 2025
• 4-8.03 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 11-15.03 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 18-22.03 (wt-sob) - 6300zł/os.

Miejsce: Tromsø, okoliczne wyspy (Kvaløya, Ringvasøya, Sommarøya, Vengsøya), ale również kontynentalna część Norwegii (wycieczki w Lyngen Alps). W przypadku dużego zachmurzenia w okolicach Tromsø możliwe również wyjazdy na zorzę do sąsiedniej Finlandii.

 

Sesja zdjęciowa: Zdjęcia są bardzo fajną pamiątką - coś o tym wiemy i sami chętne wracamy do naszych galerii z różnych podróży. Chcemy, abyście również mieli taką pamiątkę z Arktycznej Przygody, dlatego Wasz pobyt utrwalamy na zdjęciach. Pamiątkowe zdjęcia wyślemy drogą mailowa po zakończeniu pobytu. Oczywiście zabierzcie też swoje aparaty, pomożemy z ustawieniami i pokażemy jak zrobić zdjęcia zorzy.

Terminy i Cena - SEZON 2024/2025

 

Październik 2024
• 1-5.10 (wt-sob) - brak miejsc
• 8-12.10 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 15-19.10 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 22-26.10 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 29.10-02.11 (wt-sob) - 6300zł/os.

Listopad 2024
• 5-9.11 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 12-16.11 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 19-23.11 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 26-30.11 (wt-sob) - 6300zł/os.

Grudzień 2024
• 3-7.12 (wt-sob) - 6300zł/os.
• 31.12 - 04.01 (wt-sob) - brak miejsc

Cena zawiera:
- transfer z/na lotnisko;
- wieczorne polowania na zorze polarne;
- wycieczki dzienne (3x);
- wyżywienie (4x śniadania, 4x obiadokolacje, napoje);
- noclegi w klimatycznym norweskim domku;
- ubezpieczenie: ​​​​ KL 40000EUR, NNW 15000zł, OC 30000EUR oraz bagaz (2000zł);

- zdjęcia;
- wypożyczenie rakiet śnieżnych;
- opiekę przewodnika;
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy;
- opłaty drogowe, ewentualne przeprawy promowe

Cena nie zawiera:
- biletu lotniczego* (Wizzair z Gdańska); 
- biletu na kolejkę na punkt widokowy Fjellheisen (415nok, wjazd dla chętnych);

Jak zarezerwować wycieczkę:

Zgłoszenie do udziału w wyprawie odbywa się poprzez pocztę e-mail, telefonicznie lub fomularz kontaktowy, znajdujący się na stronie Organizatora. Podczas zgłoszenia Uczestnik podaje Organizatorowi informacje dotyczące wybranej wycieczki, terminu oraz ilości osób zainteresowanych wyjazdem. W odpowiedzi na zgłoszenie Organizator potwierdzi dostępność miejsc na dany termin, a następnie zostanie przygotowana umowa.

Program dostosowany do lotów Wizzair Gdańsk - Tromso

Opis wycieczek:

 

• Polowanie na zorze - To na zorze trzeba polować? Okazuje się, że tak i często bywa to dużym zaskoczenie dla osób, które przyjeżdżają do Arktyki, żeby oglądać to niesamowite zjawisko. Największa trudność w polowaniu na zorze polega na znalezieniu się w odpowiednim czasie i miejscu. Oznacza to, że w momencie pojawienia się zorzy musimy mieć (przynajmniej częściowo) bezchmurne niebo nad sobą. Niestety, nad Tromsø i jego najbliższych okolicach nie zawsze są takie warunki. Wtedy wyjeżdżamy, tam gdzie szanse na czyste niebo będą dużo większe. Czasami są to tereny odległe nawet o 150km od Tromsø.  Jeśli warunki na to pozwalają to rozpalamy ognisko. Na wycieczce dowiecie się również bardzo dużo o samej zorzy - o tym jak powstaje, jak to się dzieje, że ją widzimy, a także przedstawimy ciekawostki i mity na jej temat. Zrobimy ładne zdjęcia z zorzą, a fotografom z własnymi aparatami pomożemy z ustawieniami. Przy okazji zaznaczymy, że ludzkie oko i aparat fotograficzny mają inna zdolność rejetrowania światła. Oznacza to, że kolor zorzy oraz jej intensywność może się róznić od tego co widzą te dwa instrumenty optyczne. 

 

• ArktisFjord - wycieczka krajobrazowa po najciekawszych miejscach w okolicy Tromsø (ok. 5h). To jedna z naszych ulubionych pozycji wycieczkowych i arktycznych rekomendacji z cyklu „must see". Piękne góry, koralowe plaże, turkusowa woda w fiordach, malownicze wioski rybackie czy choćby licznie występujące na trasie renifery, to tylko część atrakcji. Podczas tej wycieczki, nie tylko zabierzemy Was nad najładniejsze norweskie fiordy, ale pokażemy jak żyją tubylcy i opowiemy liczne ciekawostki na temat regionu. Jeśli pogoda nam dopisze, to wejdziemy na jakąś łatwą górkę (zimą na rakietach śnieżnych), skąd spojrzymy na arktyczne fiordy z góry. Gwarantujemy, że widoki będą zapierać dech w piersi.

 

• Arktis Safari - Arktyczne zwierzęta są nieodłącznym elementem naszych wycieczek. Bardzo często spotykamy renifery, łosie, orły, foki, liczne ptaki... a przy większym szczęściu można wypatrzyć również orki albo delfiny arktyczne. Czasami jest tak, że zwierzęta wychodzą nam bezpośrednio na spotkanie, a czasami trzeba ich poszukać. W tym drugim przypadku wykorzystamy nasze doświadczenie i pomożemy je Wam pokazać w swoim naturalnym środowisku. Zawsze mamy ze sobą lornetkę, żeby móc jeszcze lepiej podglądać lokalną faunę.

 

• Treking na rakietach śnieżnych -  Wycieczka z użyciem rakiet śnieżnych to jedna z najwygodnieszych form przemieszczania się w głebokim śniegu. Rakiety śnieżne były już używane ponad... 10000 lat temu. Wycieczka w rakietach śnieżnych to ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, dla kogoś, kto nigdy nie miał okazji w nich chodzić - dobra zabawa gwarantowana.
 

• Zwiedzanie Tromsø - Podczas wycieczki będziecie mogli dowiedzieć się mnóstwo ciekawych informacji na temat miasta oraz samej Norwegii. Przespacerujemy się przez deptak w centrum miasta (Storgata), gdzie każdego roku w lutym ścigają się... renifery. Nie omieszkamy też zahaczyć o najstarszy knajpkę w Tromsø, która serwuje słynne hod-dogi z... renifera. W trakcie wycieczki wjedziemy również koleją gondolową na punkt widokowy Fjellheisen, skąd roztacza się piękna panorama na miasto Tromsø oraz okoliczne góry i fiordy.  Chętni będą mogli zajrzeć do muzeum Polaria, gdzie oprócz eksponatów muzealnych, można zobaczyć faunę, jaka zamieszkuje arktyczne fiordy. Niewątpliwą atrakcją tego muzeum są foki.

Wyżywienie: 4x śniadania, 4x obiadokolacja. Kuchnia europejska.
 

Noclegi: Na nocleg zapraszamy Was do przestronnego domu, urządzonego w norweskim stylu. Dom położony jest na obrzeżach Tromsø, nad fiordem i w otoczeniu malowniczych gór. Do dyspozycji oddajemy Wam 4 sypialnie (1 sypialnia na dwie osoby), 2 łazienki, kuchnię i przestronny salon. Dom jest wyposażony we wszystko, co jest niezbędne do krótkiego pobytu. Oczywiście zapewniamy świeżą pościel i czyste ręczniki. 

Ilość osób w grupie:
Maksymalnie 8. Nastawiamy się na małe i kameralne grupy, które będą relatywnie mobilne, zwłaszcza w terenie. Z doświadczenia wiemy, że jest to również optymalna liczba osób, jeśli chodzi o zgranie i integracje. Na wycieczkę można zapisać się indywidualnie lub większą grupą znajomych.

Kto  może uczestniczyć w naszych wycieczkach:
1.
Nasze wycieczki mają formę rekreacji, jednak ze względu aktywny charakter wycieczek, zwłaszcza tych w terenie (rakiety śnieżne, trekingi, polowanie na zorze) wymagamy od Uczestników minimalnej kondycji i pełnej sprawności ruchowej.
2. W wycieczkach organizowanych przez Arktis Adventure mogą brać osoby, które w dniu rozpoczęcia imprezy turystycznej ukończyły 15 lat. Osoby do 18-ego roku - w trakcie trwania wycieczki - muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
3. Dla grup z dziećmi możemy zarezerować osobny termin. Program wycieczki będzie ustalony indywidualnie.

UWAGA: wycieczka nie jest dla osób, kóre nastawiają się na imprezowe  spędzanie wolnego  czasu.

Co dla Was przygotowaliśmy?

- wieczorne "polowania" na zorze polarne,
- 2 wycieczki krajobrazowe "Arktis Fjord" nad najładniejszymi fiordami w okolicy,
- zwiedzanie Tromsø,
- "Arktis Safari", czyli wypatrywanie arktycznej fauny - łosie, renifery, orły, orki, foki,
- trekingi w pięknej scenerii gór i fiordów (poziom dostosowany do możliwości grupy),
- rakiety śnieżne (dotyczy terminów ze śniegiem),
- poczęstunek z norweskich przysmaków,
- wjazd kolejką gondolową na punkt widokowy nad Tromso (Fjellheisen),
- wycieczka pod lodowiec (dotyczy głownie miesiąca październik - zanim spadnie śnieg),
- możliwość skorzystania z lokalnych wycieczek dodatkowych t.j. psich zaprzęgów, wioska Samów lub  wielorybie safarii.


* Szczegółowy opis wycieczek poniżej.
** w przypadku bardzo złej pogody (śnieżyce, oblodzenia, sztormowa pogoda) zastrzegamy sobie prawo zmiany, odwołania lub skrócenia danej wycieczki.


Jaki jest orientacyjny plan dnia ?
- ok. 9.00 śniadanie;
- ok. 10.00 wycieczka dzienna (czas trwania ok. 5h);
- ok. 16.00 obiadokolacja (po powrocie z wycieczki dziennej);
- ok. 18.00 wyjazd na zorze;
- nocny powrót z zorzy;

ARKTYKA / NORWEGIA / TROMSØ
W pogoni za zorzą

Dla kogo ?

Wycieczka dedykowana dla osób, które chcą doświadczyć Arktyki i zobaczyć jak wygląda życie na dalekiej, norweskiej Północy. Nie tylko zapolujmy na zorzę polarną, zobaczymy najpiękniejsze norweskie fiordy czy wytropimy renifery oraz łosie, ale także odwiedzimy rybackie wioski "na końcu świata" i zobaczymy jak tubylcy zaaklimatyzowali się do ciężkich, subarktycznych warunków. Opowiemy Wam miejscowe legendy i mnóstwo ciekawostek związanych z Arktyką i Norwegią. Wyjaśnimy jak powstaje zorza polarna i dlaczego w Tromsø są one najpiękniejsze. Oferta, którą dla Was przygotowaliśmy jest kompleksowa - zapewniamy atrakcyjny program, wyżywienie oraz nocleg w klimatycznym norweskim domku. Zapraszamy Was do Tromsø, 350km za kołem podbiegunowym gdzie otwieramy dla Was wrota do Arktyki.

Jak długo trwa wyprawa do Arktyki?

Wyprawa trwa 5 dni. To optymalny czas, żeby zachłysnąć się pięknem Arktyki, przeżyć niecodzienną przygodę i oczywiście upolować niesamowite zorze polarne.

Zainteresowały Cię nasze wyprawy?
Zapisz się do naszego newsleterra.
Zapisz
Zapisz
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!