/ wycieczka objazdowa po najpiękniejszych miejscach w Norwegii /

Noclegi: 

Z racji tego, że jest to wycieczka objazdowa to noclegi będą w różnych miejscach. Nocować będziemy głównie w klimatycznych norweskich domkach, ale może zdarzyć się również hotel. Przynajmniej jeden nocleg planujemy w rorbu, czyli tradycyjnym domku na palach. Pokoje zazwyczaj są dwuosobowe ze wspólną łazienką. Ostateczny nocleg zostanie potwierdzony po zebraniu się grupy na dany termin.  

 

Wyżywienie: 

Głównie we własnym zakresie (co najmniej jeden nocleg ze śniadaniem). Domki, w których będziemy nocować wyposażone są w zaplecze pozwalające przygotować posiłki samemu (śniadanie/obiad/kolacja). W miejscowościach, które będziemy odwiedzać można również skorzystać z oferty lokalnych restauracji. Suchy prowiant (przekąski) można zabrać z Polski albo skorzystać z miejscowych sklepów (będziemy się w nich zatrzymywać).

Kto  może uczestniczyć w naszych wycieczkach:
1. 
Wycieczka jest dedykowana dla osób, które w sposób aktywny chcą doświadczyć letniej odsłony Arktyki (dzień polarny - Słonce będzie świecić 24h/dobę). Będzie dużo zwiedzania i trekingów. Z tego też powodu wymagamy od Uczestników przynajmniej dobrej kondycji fizycznej. Same treking nie są technicznie trudne, aczkolwiek trzeba się liczyć z przewyższeniami 400-500m i czasami stromymi podejściami. 

2. W wycieczkach organizowanych przez Arktis Adventure mogą brać osoby, które w dniu rozpoczęcia imprezy turystycznej ukończyły 15 lat. Osoby do 18-ego roku - w trakcie trwania wycieczki - muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
3. Dla grup zorganizowanyc (8 osób) możemy  zarezerwować osobny termin z programem dostosowanym do oczekiwań i możliwości grupy.

Ilość osób w grupie:
Maksymalnie 8. Nastawiamy się na małe i kameralne grupy, które będą relatywnie mobilne, zwłaszcza w terenie. Z doświadczenia wiemy, że jest to również optymalna liczba osób, jeśli chodzi o zgranie i integracje. Na wycieczkę można zapisać się indywidualnie lub większą grupą znajomych.

Cena zawiera:
- transfer z/na lotnisko;
- wycieczki wymienione w programie;
- przeprawy promowe (Reine - Vindstad, Brensholmen - Bothamn, Gryllefjord - Andenes)
- wstęp do Nursfjord (wioska wpisana na listę UNESCO)
- noclegi w klimatycznych norweskich domkach;

- ubezpieczenie: ​​​​ KL 40000EUR, NNW 15000zł, OC 30000EUR oraz bagaz (2000zł);

- zdjęcia;
- opiekę przewodnika;
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy;
- wynajęcie samochodu, opłaty drogowe

Cena nie zawiera:
- biletu lotniczego (Wizzair, Gdansk - Tromso)

- wyżywienia
- biletu na kolejkę na punkt widokowy Fjellheisen (345nok, wjazd dla chętnych);

Terminy i Cena:

 Czerwiec / lipiec 2024r 
• 29.06-06.07 - brak miejsc
• 6-13.07 - brak miejsc
• 13-20.07 - brak miejsc

LOFOTY + SENJA + TROMSO

Co dla Was przygotowaliśmy ?


Codzienne wycieczki krajobrazowe - magiczna sceneria Lofotów i Senji zapiera dech w piersi, a my pokażemy Wam wszystkie najładniejsze miejsca tego niesamowitego archipelagu.
Odwiedzimy malownicze miejscowości takie jak: Reine (najbardziej klimatyczna wioska na Lofotach), Å (ostatnia miejscowość na Lofotach), Nusfjord (jedna z najstarszych wiosek rybackich w Norwegii, wpisana na listę Unesco), Sakrisøya (wioska z żółtymi domkami), Vindstad (dotarcie możliwe tylko drogą wodną), Henningsvær ("Wenecja Północy" ze słynnym boiskiem piłkarskim na wodzie), Hamnøy (stąd pochodzą najładniejsze pocztówki z Lofotów),Svolvær (nieformalna stolica Lofotów).
Zrobimy kilka trekingów i spacerów po okolicznych górach. To właśnie perspektywa Lofotów z "wysokości" robi największe wrażenie. Mamy długą listę górek, na które chcielibyśmy Was zabrać (m.in Ryten, Reinebringen, Volandstinden, Mannen, Offersøykammen, Floya etc.). Widok z każdej z nich jest spektakularny - jednak o konkretnych trasach zadecydujemy na miejscu i dostosujemy je do możliwości grupy oraz pogody.
Będziemy nocować w rorbu, tradycyjnym domku na palach.
♦ Zobaczymy pięknie zachowany skansen z ponad stuletnimi, norweskimi domkami.
♦ Odwiedzimy lokalną hutę szkła, gdzie będziemy mogli podejrzeć pracę tamtejszych rzemieślników.
Popłyniemy promem do Vinstad lub Kirkefjord, skąd udamy się pieszo do jednego z ukrytych miejsc: Bunes Beach lub Horseid Stranda.
Przeprawimy się przez niezliczoną ilość mostów i tuneli, kóre - obok kolorowych domków - są ikoną Lofotów.
Odwiedzimy niesamowite plaże - Haukland, Ramberg, Kvalvika, Bunes, Uttkleiv. Na tej ostatniej poszukamy słynnego kamienia "oko smoka".
Spędzimy jeden dzień (i noc) na malowniczej wyspie Senja, która przez Norwegów bywa nazywaną Norwegią w pigułce – zobaczymy m.in. Husøy, Bergsbotn, Ersfjord czy słynne "zęby diabła".
Skosztujemy lokalnej kuchni - suszony dorsz oraz zupa ryba to pozycje niemal obowiązkowe.
"Arktis Safari", czyli wypatrywanie arktycznej fauny - łosie, renifery, orły, foki.
Podczas przeprawy promowej do Andenes będzie szansa zobaczyć wieloryby i orki.
Opowiemy Wam mnóstwo ciekawostek na temat regionu, a także Norwegii.
Wycieczka "nocna" z ogniskiem – będziecie mieli okazję przekonać się jak to jest kiedy Słońce świeci całą dobę (dzień polarny).
♦ Odwiedzimy stolice Arktyki - Tromsø, a chętni będą mogli wjechać kolejką gondolową na punkt widokowy Fjelheissen.

Gdzie? 
♦ LOFOTY - archipelag wysp położonych za kołem podbiegunowym (ok. 68°N), ciągnący się na długości ponad 100km. Niesamowite krajobrazy poprzecinanie licznymi wyspami, strzelistymi górami, mostami, tunelami i słynnymi kolorowymi domkami - tak w skrócie możemy opisać jeden z najpiękniejszych zakątków w Norwegii.
♦ SENJA  - druga pod względem wielkości wyspa w Norwegii, położona w niedalekim sąsiedztwie stolicy Arktyki. Ze względu na różnorodność krajobrazu często bywa nazywana "Norwegią w pigułce".


Jak długo trwa wyprawa na Lofoty ?

Wyprawa trwa 8 dni. Wycieczka rozpoczyna i kończy się na lotnisku w Tromso. Program wycieczki dostosowany do lotów Wizzair z Gdańska.

Zainteresowały Cię nasze wyprawy?
Zapisz się do naszego newsleterra.
Zapisz
Zapisz
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!